button

Zarabiaj za darmo na grach komputerowych

Fani wszelkich gier komputerowych na pewno znają darmową grę CSR Racing.


    Tym, którym jednak ta gra umknęła, powinni nadrobić zaległości, zwłaszcza jeśli lubią drogie samochody przedstawione w dobrej graficznej oprawie. Gra polega na ściganiu się na 1/4 mili, jednak nie jest to typowa wyścigówka, ponieważ nie prowadzimy samochodu. Jedynie zmieniamy biegi i decydujemy o przyspieszeniu. W grze przeplata się jakaś historia, i przede wszystkim piękna grafika. Jeśli chodzi o cenę, gra jest darmowa, ale w pewnym momencie pojawiają się możliwości dokupowania rozmaitych dodatków, z których chętnie korzystają gracze.

 

    Darmowa gra zarabiająca na drobnych dodatkach pozwoliła twórcą rozwinąć skrzydła, ponieważ jak przyznają sami autorzy ich dzienny przychów jest na poziomie 400tys dolarów! Co daje piękną sumę 12mln dolarów miesięcznie. Zarobki nie są poparte żadną kampanią reklamą, ani marketingową. Jedynie działania wiernych fanów gry pozwoliła zwiększyć stan konta o taką kwotę. Czy sukces twórców CSR Racing jest zależny od właśnie tej metody - darmowa gra + płatne dodatki? Niekoniecznie. Może to być kwestia szczęścia, dobrego produktu, albo po prostu udanej strategii, czy mody. Istnieje wiele przykładów gier, które również działały w ten sam sposób i nie udało im się zdobyć takich sukcesów, a ich produkt nie jest wcale gorszy od tego.

 

    Jeżeli twórcy nie spoczną na laurach i będą dalej kreować wizerunek swojego produktu, mogą liczyć na dalszy sukces. Jeśli jednak uznają, że sukces już osiągnęli mogą się na tym szybko przejechać.

Gry komputerowe