button

Reklama mobilna AdWords "Tylko Połączenie"

Użytkownicy AdWords od niedawna mają dostęp do nowej możliwości kierowania swoich reklam.


Kampania "Tylko Połączenie" jest dostępna jedynie na nowoczesnych telefonach, które korzystają z sieci internetowej oraz na smartphonach. Koncepcja jaką oferuje reklama mobilna AdWords, polega na tym, że klikając w reklamę, użytkownik od razu łączy się z firmą, która taką reklamę udostępnia. Cel tego rodzaju kampanii marketingowej, polega na zwiększeniu kontaktu klienta z daną firmą.

 

Telefon

Takie rozwiązanie, przede wszystkim skierowane jest do hoteli lub restauracji, którym zależy na komunikacji z klientem, na przykład odnośnie rezerwacji pokoju lub stolika. Dużą zaletą jest intuicyjnie stworzenie takiej wizytówki. Formularz udostępnia jedynie najważniejszych informacji jak nazwa firmy, numer telefonu czy kilku zdań, które mają na celu opisanie oferowanych usług.


Program oferuje również zbadanie statystyk, które związane są z konwersją. Umożliwia to analizę, która pozwala pogłębić naszą wiedzę jak wygląda konwersja pod względem jaki prezentuje współczynnik konwersji, koszt konwersji czy ilość konwersji. Dzięki temu można określić dla swoich potrzeb, jaka długość połączenia jest dla nas konwersją i jaką ma wartość takie połączenie. Nowa usługa spełnia oczekiwania, które już od dłuższego czasu można było zaobserwować.