button

Pozycjonowanie strony na frazy lokalne

        Nie od dziś wiadomo, że pozycjonowanie stron ma istotny wpływ na ranking, jak i na to, kto daną witrynę odwiedza i jak często.


        Jednak wybór fraz, jakie mają się znaleźć w treści informacji zawartych na danej witrynie, nie może być przypadkowy. Warto zauważyć, że opłaca się pozycjonować frazy lokalne, czyli takie, które mają postać frazy kluczowej z dodanym miastem, na przykład księgarnia Warszawa.
Wyniki lokalne uzyskiwane są niezależnie od obecnej lokalizacji. 

        Warto wziąć pod uwage, iż opłacalne jest pozycjonowanie strony na takie frazy, które są dobrze dobrane do treści i oferty firmy, a jednocześnie nie należą do najbardziej konkurencyjnych fraz.

Pozycjonowanie lokalne

        Zanim podejmie się decyzję, na jaką frazę lub frazy regionalne warto wypromować serwis, warto porównać wyniki wyszukiwania. By to uczynić, należy sprawdzić, jakie strony wyświetlają się w wyszukiwarce po wpisaniu najbardziej popularnego słowa kluczowego lokalnego, a jakie po wpisaniu tego, które chce się zastosować na stronie. W ten sposób można sprawdzić, w jakim stopniu te wyniki się pokrywają i także pod tym względem należy kierować się wyborem najodpowiedniejszych fraz lokalnych, która zapewnią korzyści z pozycjonowania danej witryny.