button

Narzędzia dla webmasterów

Google wprowadził dosyć istotne zmiany w swoich Narzędziach dla webmasterów Google w postaci przekazywania błędów internetowych jako alerty w Narzędziach.


        Czy jako właściciele witryn i webmasterzy korzystacie z Narzędzi Google, które po skonfigurowaniu przesyłają ważne wiadomości na Wasz adres e-mail? Jeżeli tak, to zapewne wiecie na czym polega pomoc Googlebota, który często wędruje po Waszej stronie w celu poszukiwania i zdiagnozowania błędów, np. kodów statusu HTTP 404,403,503?

        Nowa opcja w prowadzona przez Google powinna przyspieszyć wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów i błędów, a dzięki temu uniknąć negatywnej opinii ze strony odwiedzających witrynę, którzy na błąd mogą się natknąć.

        Możemy wyróżnić dwa rodzaje błędów indeksowania w Narzędziach dla webmasterów Google: błędy witryny i błędy URL-i.

Alert, który informuje nas o liczbie spotkanych problemów przez Googlebota wraz z wszystkimi informacjami i wskaźnikami na temat błędów, oraz który udziela rad i wskazówek w jaki sposób naprawić problem i uniknąć go w przyszłości, otrzymujemy na podany w Narzędziach adres e-mail.

       Jeżeli jesteś właścicielem witryny lub webmasterem i jeszcze nie dodałeś swojego serwisu do Narzędzi dla webmasterów i nie ustawiłeś sobie przekazywania powiadomień na swój adres e-mail, powinieneś to zrobić jak najszybciej! W ten sposób uda Ci się uniknąć poważnych problemów oraz usterek (np. usunięcia stron z indeksu Google, oraz wielu wielu innych).

Webmaster1