button

Jak zwiększyć przedświąteczną sprzedaż w Twoim sklepie internetowym?

Zbliżający się okres, a więc grudzień jest miesiącem, kiedy to bardzo duża ilość osób decyduje się na zakupy internetowe, w celu zakupu prezentów dla najbliższych czy organizacji Świat Bożego Narodzenia. Jest to więc najlepszy czas dla właścicieli sklepów w sieci do zwiększenia sprzedaży.


Początek grudnia sugeruje ostatni dzwonek dla sklepów, które to planują wygenerować świąteczną sprzedaż na znacznie wyższym poziomie niż standardowo, w trakcie miesiąca.

Należy pamiętać, że ze serwis internetowy jest wizytówką firmy. Odwiedzana przez klientów strona jest zazwyczaj pierwszym punktem styku klienta z firmą. Kluczowe jest więc zapewnienie jej poprawnego funkcjonowania, jak również estetycznej prezencji. Dbałość  o półkę sklepową i asortyment produktów powinien iść w parze z zapewnieniem odpowiedniej prezentacji oferty na stronie internetowej. Nawet najlepsza reklama nie zwiększy zainteresowania klienta produktem, kiedy strona internetowa nie będzie estetyczna, łatwa w użytkowaniu, jak również dostosowana do urządzeń mobilnych.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest zapewnienie komfortu przebywania na sklepie internetowym. Coraz to większa ilość użytkowników swoje wyszukiwania rozpoczyna za pomocą urządzeń mobilnych, a więc smartfonów czy tabletów. Klienci staja się coraz to bardziej wymagający,  należy więc zapewnić im jak najbardziej sprawne poruszanie się po sklepie, w celu dokonania zakupów. Przecież to właśnie powinno być głównym celem odwiedzin sklepu. Dostosowanie do urządzeń mobilnych jest niezmiernie istotne, zwłaszcza z uwagi na to, iż Google skupia się na promowaniu mobilności i co jakiś czas informuje, że serwisy nie posiadające wersji mobilnych nie będą widoczne w wynikach wyszukiwania.

W czasie świątecznych zakupów bardzo duża ilość klientów, wyszukując prezentów, decyduje się na zakup sprecyzowanych produktów. I takie też zapytania o konkretne produkty kieruje do wyszukiwarki. Warto więc pozwolić znaleźć się klientom o konkretnie określonych oczekiwaniach produktowych. Tutaj z pomocą powinno przyjść pozycjonowanie szerokie, umożliwiające reklamę określonego asortymentu, jak również działania Google Shoppingu. Warto jednak pamiętać, że oczekiwanie na ostatnią chwilę w przypadku działań marketingu internetowego nie przyniesie takich skutków, jakie są zamierzone. Jeśli jednak w ostatniej chwili przypomnisz sobie o reklamie, zdecydowanie skup się na kampanii AdWords, która to pozwoli na osiągnięcie natychmiastowo, bez konieczności oczekiwania na wzrost pozycji produktów w wyszukiwarce.  Warto więc min. 3 miesiące wcześniej zdecydować się na działania, które umożliwią cieszyć się zyskiem w okresie przedświątecznego szaleństwa zakupowego.

Podsumowując, warto pamiętać, że klient odwiedzając sklep internetowy potrzebuje takiej samej opieki i profesjonalnej obsługi, jak klient w sklepie stacjonarnym. Warto więc dbać o estetykę sklepu online, zapewnić jego funkcjonaność na jak najwyzszym poziomie, jak również przyczynić się do szybkiego znalezienia oferowanych produktów, w sieci.