button

Jak założyć i promować własnego bloga.

Wszyscy, którzy hobbystycznie lub zawodowo zajmują się pisaniem, prędzej czy później zechcą założyć własnego bloga, by podzielić się swoimi opiniami i pasją. Wówczas pojawia się kluczowe pytanie, gdzie założyć bloga.


Kwestię tą należy dokładnie przemyśleć. Budowa świadomości marki może pojawić się bowiem już na tak wczesnym etapie.

Możliwości są dwie. Po pierwsze można stworzyć blog na jednej z darmowych platform blogowych albo tworzyć własne treści na od podstaw zbudowanej domenie. Decydując się na szybsze i tańsze rozwiązanie, platformy typu Blogspot, uzyskamy gotowy produkt w krótkim czasie, przy minimalnym nakładzie środków. Taka opcja z czasem może jednak ujawnić pewne ograniczenia. Dlatego jeśli nasze oczekiwania są większe, warto już na początku rozważyć opcję stworzenia bloga w oparciu o własną domenę.

Blog firmowy na własnej domenie gwarantuje niezależność i pozwala w pełni wyróżnić się w sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dostosować wygląd bloga do własnych potrzeb, nawiązywać współpracę z sieciami partnerskimi i reklamodawcami, a także na bieżąco dostosowywać treści do potrzeb zmieniającego się rynku. To również pewność bezpieczeństwa danych oraz dynamiczny rozwój.


Warto także pamiętać, że promocja bloga firmowego na własnej domenie jest łatwiejsza. By skutecznie rozreklamować nasze treści w sieci, wystarczy pisać rzetelnie i ciekawie, by chciało się naszego bloga czytać. Sugerowanym rozwiązaniem jest również nawiązanie kontaktu z innymi blogerami oraz budowanie pozytywnych relacji z użytkownikami. Kluczowe jest także to, by na bieżąco obserwować zmiany i potrzeby wirtualnego świata, co w efekcie, za sprawą bloga, pozwoli zbudować trwałą i rozpoznawalną markę.