button

Google Analytics – zapoznaj się z najważniejszymi funkcjonalnościami cz. 1.

Każda firma posiadająca stronę internetową powinna analizować zachowania odwiedzających ją użytkowników, weryfikując generowany na stronie ruch.


Google Analytics to narzędzie, które dostarcza wielu cennych informacji na temat wydajności stron internetowych i skuteczności podejmowanych działań marketingowych.

Na początku warto byłoby wskazać główne korzyści podpięcia Google Analytics pod stronę. Dzięki jego zastosowaniu możliwa jest;

- weryfikacja źródeł odwiedzeni klientów

Jeśli planujesz działania marketingowe, ich realizacja nie powinna być prowadzona bez analizy skuteczności konkretnych form reklamy. Dzięki monitorowaniu tych informacji możliwy jest dobór najskuteczniejszych kroków w celu pozyskania nowych klientów.

- analiza natężenia ruchu na stronie internetowej i czasu spędzonego na stronie

Google Analytics umożliwia badanie czasu jaki użytkownicy spędzają na stronie internetowej. Informacje te mogą być cennym źródłem weryfikacji, czy strona i proponowana oferta odpowiada oczekiwaniom klientów. Wiadome jest, że im dłuższy czas spędzony na stronie, tym większa prawdopodobieństwo, że użytkownicy zdecyduje się na skorzystanie z oferowanych możliwości. Analiza danych za pomocą Google Analytics umożliwia powiązanie witryny z prowadzonymi kampaniami marketingowymi w celu zwiększenia skuteczności podejmowanych kroków marketingowych.

- dokładną analizę aktywności użytkowników będących na stronie poprzez wykorzystanie np. słów kluczowych

W celu osiągnięcia wysokiej pozycji wśród stron konkurencyjnych, warto jest skupić swoją uwagę na konkretnych słowach kluczowych i reklamie serwisu właśnie przez nie. Wykorzystując Google Analytis na co dzień istnieje możliwość weryfikacji zarówno organicznych, jak i płatnych słów kluczowych, a tym samym wyborze tych, które cieszą się popularnością wśród użytkowników.

Google Analytics jest bardzo pomocnym i wszechstronnym oprogramowaniem pozwalającym na monitorowanie skuteczności stron internetowych. Dane uzyskiwane za jego pomocą posiadają ogromne znaczenie dla rozwoju biznesu i wyboru odpowiedniej ścieżki reklamy.

Oczywiście korzyści i funkcjonalności tego darmowego narzędzia jest znacznie więcej. To jedynie garść wprowadzających informacji. O dalszych zaletach tego niezwykłego narzędzia opowiem w dalszych częściach. Zapraszam do lektury, a w szczególności zainstalowania Google Analytics, jeśli jeszcze nie jest on podpięty pod Twoją stronę.