button

Facebook

Początek Facebooka w Polsce - startuje nowe biuro w WarszawieW zeszłym tygodniu odbyła się pierwsza oficjalna konferencja Facebooka w Polsce dla prasy i partnerów, z okazji otwarcia biura w Warszawie.
Jest to pierwsze facebookowe biuro w naszym kraju, do tego będzie to centrala na kraje z regionu CEE.

Podczas konferencji, dyrektor regionalny Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę - Diego Oliva był najważniejszym gościem, a jego przemowa zaskoczyła wszystkich. Nie chodzi tutaj o zawarte w niej treści, bo tutaj nie padło nic czego nikt by się nie mógł spodziewać, ale była tak zaskakująco krótka, że aż zrobiło to naprawdę dobre wrażenie i pozostawiło nutkę nienasycenia informacyjnego, co wywołało i na pewno wywoła chęć regularnego sprawdzania informacji i czekania na kolejne newsy "ze świata" Facebooka w Polsce.

Pracownicy Facebooka w Warszawskim biurze będą tworzyć na początku zespoły sprzedaży i wsparcia partnerów biznesowych w ich działaniach marketingowych. Inne funkcje biznesowe na razie nie pojawią się w Polsce, ale nie jest to temat zamknięty. Z czasem na pewno zostanie wprowadzonych wiele zmian i procesów rozwoju, oraz poszerzenie niektórych działów, wprowadzenie nowych. Jednak nie są to ostateczne informacje.

Jeśli chodzi o konferencję Facebooka, to więcej niestety w tym temacie nie ma, ponieważ nie tylko wypowiedź Diego Oliva była krótka, ale całe spotkanie. Nie padło też zbyt wiele jakichkolwiek pytań (nie tylko tych sensownych, ale wszystkich) ze strony dziennikarzy.
Pozostaje więc doszukiwać się kolejnych informacji na temat rozwoju Facebooka w Polsce i bacznie śledzić pierwsze kroki nowego zespołu.


Face2