button

Czego możesz nie chcieć, a powinieneś posiadać na swojej stronie?

Zależy Ci na podniesieniu pozycji oraz zwiększeniu konwersji i ruchu na Twojej stronie, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Ich zastosowanie pozwoli Ci cieszyć się zainterersowaniem dużej ilości klientów.


W pierwszej kolejności należałoby przybliżyć ważność umieszczenia tekstu na stronie głównej. Wartościowy content jest podstawa osiągnięcia sukcesu strony wśród internautów. Pamietaj, że strona główna bez zastosowania treści będzie mniej wartościowa dla użytkowników, jak również dla wyszukiwarki. Skutkować może to tym, iż roboty wyszukiwarek nie będę mieć możliwości powiązania strony z odpowiednimi słowami kluczowymi i tematyką branży w której działasz. Bardzo istotne jest umieszczenie przycisków skłaniających do konwersji, tzw. call to action. Przyczyniaja się one do zwiększenia realnej sprzedaży. Nie należy jednak przesadzić z ich ilością. Jeden przycisk na danej stronie, zdecydowanie wystarczy.

Kolejną rzeczą wartą uwagi jest pokazanie klientom dotychczasowego doświadczenia, zdobytego w trakcie historii Twojej działalności. Klienci cenia profesjonalizm i pozytywne opinie na temat firmy. Pamiętaj, bardzo duża ilośc klientów podejmuje ostateczną decyzję na podstawie opinii innych użytkowników. Nie zapomnij więc umieścić na swojej stronie referencji, pozytywnych komentarzy czy realizacji.

Zmierzając ku końcowi, zwróć uwagę, aby na Twojej stronie znajdował się krótki i łatwo dostępny formularz kontaktowy. Klienci niechętnie decyduja się na wypełnianie formularzy, wymagających poświęcenia dużej ilości czasu. Posiadają konkretne pytania i oczekują tym samym sprecyzowanych odpowiedzi.

Coraz wiekszą wartośc dla klientów, posiadają serwisy zawierajace certyfikat SSL. Protokół ten zapewnia klientom bezpieczne korzystanie z serwisów internetowych, posiadających formularze kontaktowe, bądź umożliwiających dokonanie zakupu bądź wykonanie przelewu. Obecnie Certyfikat SSL jest, a przynajmniej powinien być standardem dla wszystkich sklepów i banków. Jednakze, warto zauwazyć, że jego znaczenie dostrzega coraz to większa ilośc firm, co może przyczynić się do rozpowszechnienia wśród stron, na których użytkownicy zostawiają dane poprzez wypełnianie formularzy kontaktowych.

Podsumowując, pamietaj, że estetyczny wygląd strony, profesjonalna grafika czy szeroka gama produktów w sklepie internetowym to nie wszystko. Ujęcie pewnych elementów, wskazanych powyżej zapewni wzrost zainteresowania stroną i komfort użytkowania wsród internautów.