button

Co to jest newsletter ?

Newsletter to wygodne narzędzie służące do ciągłej komunikacji klienta z wybraną siecią handlową, niekiedy także usługową, mające na celu informowanie o aktualizacjach, zmianach, nowościach i promocjach.


Współcześni konsumenci cenią nie tylko wygodę, ale także sprawdzone schematy, ułatwiające poszukiwanie informacji. Odbiorca przyzwyczajony do graficznego układu chętniej podejmie decyzje konsumenckie.

Dedykowana informacja powinna docierać do adresata z jednakową częstotliwością – w zależności od branży i zmieniającej się oferty mogą to być wiadomości wysyłane codzienne, co tydzień, co dwa tygodnie bądź o określonym dniu danego miesiąca. Żeby zapewnić stały wzrost klientów, konieczne jest też odpowiednie dobieranie zawartości, które powinny zawierać treści premium, takie jak napisane przystępnym językiem poradniki (w przypadku artykułów spożywczych mogą to być przepisy kulinarne), informacje o wyprzedażach i nowościach czy kody rabatowe.

W czasach, kiedy lojalność, przywiązanie do marki i atrakcyjnie skonfigurowane cenniki, są tylko częścią elementów skłaniających do podejmowania decyzji konsumenckich, elektroniczne biuletyny pełnią niezwykle istotną funkcję, którą warto wykorzystać. Oczywiście twórcy powinni zadbać także o nabywców, którzy korzystają z urządzeń przenośnych, dostosowując obraz i treść do tabletów i smartfonów.