button

Nowe atrakcje turystyczne na obszarze Polski na Street View

        Street View Trekker pojawił się po raz pierwszy w sieci w sierpniu 2014 roku. Można było za jego pomocą zwiedzić wówczas największe atrakcje turystyczne Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.


        Obecnie oprócz fotografii przedstawiających ciekawe miejsca na Mazurach, można zobaczyć wiele innych interesujących miejsc z różnych województw. Zainteresowani obiektami, z jakich słynie województwo warmińsko-mazurskie, łódzkie, lubelskie, małopolskie, mazowieckie, znajdą z pewnością coś dla siebie.

        Wybierając się na  wirtualny spacer, można zobaczyć na przykład na Mazurach Twierdzę Boyen w Giżycku lub Wilczy Szaniec niedaleko Kętrzyna. Dla tych, którzy kochają bliskość wody, został przygotowany spacer po kładce na jeziorze Niegocin lub rejs, także po jeziorze Kisajno.

Woda

        W tej okolicy znajduje się również taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok, także uchwycony na zdjęciu, dostępnym w wirtualnej podróży. W okolicach Węgorzewa uchwycono w kadrze kompleksy bunkrów niemieckich i zabytki Muzeum II Wojny Światowej, niedaleko Kętrzyna.

        Na zwiedzających Łódź czeka między innymi spotkanie ze zwierzętami w Ogrodzie Zoologicznym, a w Zduńskiej Woli - Skansen Lokomotyw. Można się również wybrać do Muzeum na Majdanku, Muzeum Pamięci w Bełżcu, warszawskich Łazienek, a także zobaczyć zabytki architektury sakralnej zlokalizowane województwa małopolskiego.