button

Doorway pages celem aktualizacji algorytmu

        Doorway page to jedno ze zjawisk we współczesnym Internecie, które kryje pod swoją nazwą strony, powstałe w celu podbicia rankingu w wyszukiwarkach internetowych poprzez użyte popularne słowa.


        Strony tego typu to nic innego jak adresy, które powstały, by przyciągnąć zainteresowanie określonymi frazami, a które jednocześnie przekierowują odwiedzającego do zupełnie innego adresu. Przy użyciu opcji META refresh jesteśmy automatycznie przekierowywani do innej lokalizacji. Zdarza się, że niektóre wyszukiwarki wykluczają z indeksu stronę, która stosuje META Refresh. Twórcy stron mogą stosować jedynie metodę delikatnej perswazji, umieszczając na stronie odsyłacz zachęcający do odwiedzenia innego adresu.

Linki

        Strona przejściowa w najprostszym sensie może przysłużyć się pogorszeniu jakości wyszukiwania interesujących nas tematów. Dlatego Google stara się odświeżać wiedzę użytkowników na temat stron przejściowych. Częsta aktualizacja algorytmu to również jedna z metod firmy.

        Użytkownicy Internetu chcieliby odnaleźć szybko i sprawnie poszukiwaną informację, a jeśli to się nie udaje, często się zniechęcają. Google ostrzega, że twórcy stron przejściowych, odczują konsekwencje swoich nieetycznych działań. Zastosowanie specjalnych filtrów sprawi, że strony przejściowe mogą na dobre zniknąć z czołowych stron wyszukiwania.